فراخوان
تحویل ایده
برگزارکنندگان مسابقه
برگزیدگان دوره های قبلی
دوره های گذشته مسابقه
تم ویژه مسابقه: آموزش در دانشگاه پس فردا
دبیر مسابقه

 

 

دکتر امیررضا قیامی آزاد

استادیار دانشکده عمران

دانشگاه تهران

Email: rghiami@ut.ac.ir

تلفن تماس: ۰٢١۶١١١٢٢٣۵

 

دنياي امروز دنياي رقابت ايده ها و نظريات نو از همديگر است. هر آنچه كه در دور برمان مشاهده مي كنيم قبل از آنكه يك وجود مادي داشته باشد، فكر و ايده يك انسان بوده است . بنابراين بدون ايده ها و فكرهاي نو امكان نو سازي محيط اطراف وجود ندارد. مسابقه ايده هاي پس فردا اين فرصت را فراهم مي كند تا به جاي اينكه مهندسين و دانشجويان همان مطالب فراگرفته شده از نسل هاي قبل را مجددا تكرار كنند، اندكي خارج از چارچوب و قوانين از پيش تعيين شده به ابتكار و نو آوري در مهندسي بپردازند.

 

اعضای کمیته اجرایی مسابقه

 

دکتر مریم بیطرف

استادیار دانشکده عمران

دانشگاه تهران

Email: maryam.bitaraf@ut.ac.ir

تلفن تماس: ۰٢١۶١١١٢٢۶٣

 

قرار است کمی تمرین رویا بافی کنیم. خیال کنیم. ذهنمان را رها کنیم تا پرواز کند. تا بتواند راهی برای رسیدن به آرزوهایمان پیدا کند. روزهای کودکی یادتان هست که چه بی پروا ذهنمان اوج می گرفت و از مرزهای امکان می گذشت و همه ناممکن ها را ممکن می ساخت؟

عادت کردیم که در قالبهایی که از قبل برایمان ساخته اند فکر کنیم. طراحی کنیم. محاسبه کنیم و اجرا کنیم. شاید به همین خاطر مدتی است که اتفاق بزرگ هیجان انگیزی در مهندسی عمران نمی افتد. این مسابقه تمرینی است برای به یاد آوردن بلندپروازی.

 

 

دکتر مسلم شاهوردی

استادیار دانشکده عمران

دانشگاه تهران

Email: moslem.shahverdi@ut.ac.ir

تلفن تماس: ۰٢١۶١١١٢٢٣۵


یک ذهن پویا و خلاق هیچ حد و مرزی را برای خودش قائل نمی شود و همیشه در حال اندیشیدن به ایده های بلند پروازانه و به ظاهر دست نیافتنی است. چه بسا نقطه شروع بسیاری از تحولات تکنولوژیکی و اجتماعی امروز هم برآمده از یک اندیشه و ایده پردازی بلند پروازانه سالهای نه چندان دور باشد.

من امیدوارم این مسابقه برای دانشجویان تمرین و بهانه‌ای باشد که خارج از چهارچوب های از پیش تعیین شده، ایده پردازی کنند و پیشنهاد‌های جذابی را برای حل مسائل مرتبط به رشته‌های مهندسی و ترسیم آینده‌ای بهتر بدهند.

 

 

 

دکتر سارا نظیف

استادیار دانشکده عمران

دانشگاه تهران

Email: rghiami@ut.ac.ir

تلفن تماس: ۰٢١۶١١١٢٢٣٧


وقتی به دور و برمان نگاه می کنیم، وقتی به این همه پیشرفت و حرکت رو به جلو دنیا نگاه می کنیم، واقعا شگفت زده می شویم، از قدرتی که زمینه های کاری الکترونیک و مکانیک و کامپیوتر فراهم می کنند و روز به روز دنیای متفاوتی را برایمان تصویر می کنند، گاهی اوقات زبانمان بند می آید. در کنار تمام این دستاوردهای فوق العاده و هیجان انگیز وقتی کمی دقیقتر و ریزبینانه تر نگاه می کنیم، می بینیم همه این پیشرفتها در سایه ارامشی است که ما از تامین نیازهای اولیه به بهترین و ایمن ترین شکل داریم، آب، سرپناه، راه و .... همه ان چیزهایی که یک روزی مهندسهای عمرانی که شاید کمی متفاوت تر به اطرافشون نگاه می کردند به جامعه بشری هدیه دادند.

سال هاست که حرف از دنیاهای متفاوت و زندگی هایی با فرمهای متفاوت است ولی چرا این ایده ها هنوز خیلی اجرایی نشدند؟ چون باید مهندسهای عمران، مثل خود شما، جور دیگه ای فکر کنند و مسیر رسیدن به این دنیا ها را فراهم کنند. اصلا هم سخت نیست ما کمکتون می کنیم! فقط ایده از شما ارزیابی و راهنمایی از ما! ما عمرانی هستیم پس برایمان نتوانستن و نشدن اصلا معنایی ندارد. منتظر ایده های شما هستیم.